Haber

Bill Gates’den Hidroelektrik Teknolojisine Yatırım

Natel Energy suyun yenilebilir enerji olarak geri kazanılması için bir türbin projesi üzerinde çalışmalarına devam ediyor. Microsoft’un kurucusu Bill Gates‘in kurmuş olduğu Breakthrough Energy Ventures firması bu projeye 11 milyon dolar gibi büyük bir yatırım yaptı.

Suyun yenilebilir enerji kullanımındaki şeklini değiştirdiğini öne süren yeni  bir proje olan hidroelektrik teknolojisini desteklediğini duyurdu. Microsoft firmasının kurucusu Bill Gates ise kendi kurmuş olduğu şirketlerinden Breakthrough Energy Ventures aracılığı ile proje sahibi Natel Energy’e 11 milyon dolarlık yatırım yaptığını açıkladı. Bu yatırımla Bill Gates Schneider Electric şirketiyle de ortak olmuş oldu. Bitkileri daha efektif hale getirdiği ve balıklar ile diğer çevresel etmenler üzerindeki etkileri azalttığı iddia edilen Natel Energy’in kendisinin ürettiği Restoration Hydro Turbine projesini Bill Gates desteklediğini duyurdu.

.Nehirlerde kullanılan sistemin, normalde kullanılan türbinlere göre %20 daha az maliyetli olduğu söyleniyor. Bu da bu projeyi diğer türbinlerden ayıran bir diğer özellik ve kullanılma şansını arttırıyor. Ayrıca şirket, birçok projenin en önemlilerinden olan balıklar için daha güvenli olduğunu iddia ederek müşteri çekme şansını arttırdı. Bu iddianın doğru olup olmadığını ise henüz bilmiyoruz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı