Haber

E-Ticaret’de Koronavirüsden Etkilenmeye Başladı

Küresel olarak büyük bir tehlike saçan koronavirüs dalgası günlük yaşamı olumsuz yönde etkilemeye devam ediyor. Günlük yaptığımız alı verişlerde büyük bir etki gösteren koronavirüs dalgası E-Ticaret alışverişlerinide olumsuz yönde etkilemeye başladı. E-Ticaret alışverişlerinde azalmaların görüldüğü bu dönemde bazı firmalar E-Ticaret satışlarını da durdurma kararı aldı.

Dünya zorlu bir dönemden geçiyor. Koronavirüs dalgası bütün ülkeleri etkiledi. Ülkemizde bu dalgadan etkilenmeye devam ediyor. Gün geçtikçe artan vaka sayısı sonucu ülkemizde bir çok sektör olumsuz yönde etkilendi. En büyük etki ise alışveriş sektöründe yaşandı. İlk başlarda sokağa çıkma yasağı olabileceği yönünde çıkan haberler doğrultusunda marketlerde boşaltıldı. Sonrasında ise vaka sayısı artınca artık marketlerde belirli sayıda müşteri alımı yapabiliyor ve kasalarda bekleyenler arasında en az 1 mt. olması gibi kurallar getirildi. Çalışma saatleri de değişen marketler önlemlerini aldı.

Koronavirüs E-Ticaret Etkisi Nasıl Oldu ?

En büyük etkisi alışveriş merkezlerinin kapatılması ile başladı. Alışveriş merkezleri ilk başlarsa belirli saatlerde çalışma uygularken sonrasında ise tamamen kapanma kararı uygulandı. İnsanlar durum böyle olunca E-Ticaret’e yöneldi. E-Ticaret alışverişleri arttı fakat bu konuda da olumsuz bir etki olacak gibi duruyor. Zira bazı markalar E-Ticaret satışlarını durdurma kararı aldı. Bunlardan başlıcaları Mavi Jeans ve LC Waikiki firmaları oldu.  Bu iki firma sitelerine uyarı mesajları ekleyerek E-Ticaret satışlarını da geçici bir süre durduklarını açıkladı. E-Ticaret sektöründe de kargo olayından dolayı tehlike olmasından kaynaklı yine bir korku yaşanıyor. Ürünlerin kargo ile ulaşmasından evimize gelen süre boyunca hava ile tamsı ve diğer temaslar doğrultusunda koronavirüsü için bir risk. Bu sebeple gelecek günlerde vaka sayısının da artması ile orantılı E-Ticaret sektörü de bu durumdan daha kötü yönde etkilenecek gibi duruyor.

İşte Firmaların Mesajları

Mavi Jeans ;

Koronavirüs salgını dolayısıyla E-ticaret'de olumsuz yönde etkilenmeye başladı. Mavi Jeans e-ticaret satışlarına geçici bir süre ara verdi.

LC Waikiki ;

Koronavirüs salgını nedeni ile E-ticaret'de olumsu etkilenmeye başladı. Lc Waikiki E-Ticaret koronavirüsü nedeniyle kısa bir süre kapalı

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı