Donanım

En İyi Ekran Kartları 2020 İncelemesi

Eğer ekran kartı almayı düşünüyorsanız bir çok seçenek arasında çok kararsız kalabiliyoruz. Yatırdığımız paranın boşa gitmemesi için hangi ekran kartı modelini alacağımız da zorluklar çekebiliyoruz. Peki en iyi ekran kartları 2020 yılında hangileri ? Hangi ekran kartlarını tercih edersen paramızı çöpe atmış olmayız. En iyi ekran kartları incelemesi konumuzda 2020 yılı en iyi ekran kartı modelleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ekran kartı üreticileri her sene yeni bir model üretimi gerçekleştiriyor diyebiliriz. Bizlerde bu modeller arasında hangisini alacağımızı şaşırıyoruz. Ekran kartlarının fiyatı dolayısı ile aldığımız zaman gerçekten paramızı çöpe atmaktan korkuyoruz. Bu konumuzu okuyarak işinizi görecek en iyi ekran kartını öğrenebilirsiniz.

En İyi Ekran Kartı Modelleri

Nvidia sürekli yenilenen ekran kartları sunmakta. Bu da seçim sanşımızı baya zorladı. AMD ise durgun bir şekilde ilerleyerek sadece bir kaç yeni model ile raflardaki yerini aldı. Bu da ekran kartı almak isteyenleri biraz kararsız bıraktı diyebiliriz. Bizde bu ekran kartlarını giriş, orta, üst düzey ve ileri teknoloji olarak inceleme altına aldık.

Bütçenize göre işinizi görecek en uygun ekran kartını bu listede bulmanız mümkün.

  • Giriş Seviyesi En İyi Ekran Kartları

Giriş seviyesinde yüksek performans arıyorsanız buna odaklı en iyi giriş seviyesi ekran kartı modeli GeForce GTX 1650 Super diyebiliriz. Bu ekran kartına ortalama 1,800 Türk Lirasına sahip olabilirsiniz.

Verimlilik çok önemli değil biraz daha ucuz bir giriş seviyesi ekran kartı olsun derseniz yine giriş seviyesinde her işinizi görebilecek 8 GB Radeon RX 580 tam size göre. Bu ekran kartı ise ortalama fiyatı ise 1,500 Türk Lirası.

Eğer ben daha uygun bir ekran kartı istiyorum diyorsanız Radeon RX 570 8 GB modeli giriş seviyesi ekran kartı olarak tercih edilebilir. Fakat beklediğiniz performansı alamayabilirsiniz. Ama giriş seviyesi olarak işinizi görecek bir ekran kartı modelidir. Bu ekran kartına ise ortalama 1,300 Türk Lirası civarındadır.

Fakat eğer oyunlarda tam performans istiyorsanız giriş seviyesi için GeForce GTX 1650 Super modeli sizi mutlu edecektir.

  • Orta Seviye En İyi Ekran Kartı Modelleri

Orta seviye ekran kartı modelleri arasında ilk önerebileceğimiz GeForce GTX 1660 Super ekran kartıdır. Bu ekran kartına ortalama 2,400 Türk Lirası’na sahip olabilirsiniz. Orta seviye olarak alabileceğiniz en iyi ekran kartı olduğunu belirtmekte fayda var diye düşünüyorum. Bu yüzden orta seviye başka bir ekran kartı aramanıza gerek yoktur. Bu ekran kartı ile oyunlarınızı çok rahat bir şekilde oynayabilirsiniz.

  • Üst Seviye En İyi Ekran Kartı Modelleri

Almışken iyi bir ekran kartı alayım diyorsanız üst seviye ekran kartı modelleri arasında size önereceğimiz ekran kartı RTX 2070 Super modeli. 4K oyun oynamak için ideal bir ekran kartı. Nvidia RTX 5700 XT serisine göre daha iyi performans alabilirsiniz üstelik daha uygun fiyatla satın alabilirsiniz. Bu ekran kartına ortalama 4,500 Türk Lirası’na sahip olabilirsiniz .

  • İleri Teknoloji En İyi Ekran Kartı Modeli

Eğer ben paraya kıyıp almışken en iyisini alacağım diyorsanız RTX 2080 Super modeli ve ya GeForce RTX 2080 Ti modelleri diye öneririm tabi ki.

Bu iki ekran kartı modeli ile de istediğiniz oyunları kusursuz bir şekilde oynayabilirsiniz.

Not : Oyunlar sadece ekran kartı performansına göre değil bilgisayarınızın diğer teknik donanımlarına göre de çalışmaktadır. Bu yüzden oyun bilgisayarı alırken nelere dikkat etmeli konumuzu okumanızı tavsiye ederiz.

Sizlere önerdiğimiz ekran kartları araştırmaları techspot.com sitesi tarafından yapılmıştır. Bizde bu araştırmaları özgün bir hale getirip önerilen ekran kartlarını tekrar araştırarak yeni bir liste oluşturduk. Fakat söylediğimiz fiyatlar değişiklik gösterebilir.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı