Haber

League of Legends 2020 Dünya Şampiyonu

League of Legends 2020 Dünya Şampiyonu belli oldu. League of Legends 2020 Dünya Şampiyonası finali bugün DAMWON (Kore) ile SUNİNH (Çin) takımları arasında oynandı. Büyük bir çekişmeye sahne olan League of Legends 2020 Dünya Şampiyonası finalinde kazanan taraf belli oldu. DAMWON takımı erken dakikalarda ele geçirdiği avantajlar ile League of Legends 2020 Dünya Şampiyonu oldu.

League of Legends 2020 Dünya Şampiyonası

Büyük bir çekişmeye sahne olan League of Legends 2020 Dünya Şampiyonası DAMWON (Kore) takımının üstünlüğü ile başladı. SUNİNH (Çin) takımı bu üstünlüğe büyük bir direnç gösterse de bu direniş 43 dakika sürdü. İlk turu 43 dakikada kazanan DAMWON seride 1-0 öne geçti.

Fakat ikinci seride SUNİNG takımı büyük bir sürpriz ile Rengar’ı seçti. Sürpriz olmasının nedeni Rengar karakterinin profesyonel karşılaşmalarda çok tercih edilmemesiydi. Fakat SUNİNG takımı iyi çalışmış olmalı ki 2. turda Rengar’ın büyük katkısı ile oyunu 34 dakikada kazanmayı başardı ve durumu 1-1 e getirdi.

1-1’e gelen seride DAMWON Gaming erken dakikalarda üstünlüğü ele almasına karşın maçı kapatacak pencereyi bir türlü bulamadı. Karşılıklı hataların damga vurduğu maçta daha az hata yapan taraf DAMWON oldu ve seriyi 2-1’e getirdi. Serinin son maçı olan dördüncü maçta ise DAMWON Gaming maç boyu ilk defa baştan sonra dominant bir performans sergiledi.

Ormancısı Canyon’ın üstün bireysel performansı eşliğinde haritaya ağırlığını koyan DAMWON Gaming yalnızca 26 dakikada karşılaşmayı kazandı ve şampiyonluğa ulaştı. Böylelikle Sihirdar Kupası 2017’nin ardından yeniden Kore’ye gitti. DAMWON Gaming organizasyonu ve oyuncuları, kariyerlerinde ilk defa Worlds şampiyonluğu yaşadı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı