Haber

Linus Torvalds İntel İşlemciden Vazgeçti

Linux kurucusu ve Linux’un babası olarak tanınan Linus Torvalds 15 yıllık ana bilgisayarını tamamen değiştirdiğini açıkladı. Bu değişiklikte İntel işlemciden vazgeçtiğini de duyuran Linus Torvalds artık AMD işlemci kullandığını açıkladı.

Paylaşımında ana bilgisayarını tamamen değiştirdiğini duyuran Linus Torvalds artık İntel işlemci kullanmadığını takipçilerine duyurdu. Şuan kullandığı işlemcinin AMD Ryzen Threadripper 3970X olduğunu duyuran Linus Torvalds heyecanını ve memnuniyetini de belirtti.

Heyecan Verici Olduğunu Belirtti

15 yıldır ana çekirdek geliştirmesi için intel tabanlı işlemci kullandığını biliyorduk. Fakat geçtiğimiz günlerde ani bir karar ile ana sisteminde intel işlemciden vazgeçerek AMD Ryzen Threadripper 3970X işlemcisini kullanmaya başladığını ve şimdiye kadar çok memnun olduğunu dile getirdi. Linus AMD işlemciden çok memnun olduğunu ve heyecan verici bir hamle olduğunu da kullanıcıları ile paylaştı.

Linus yaptığı açıklamada AMD Ryzen Threadripper 3970X  işlemcisi ile gerçekleştirdiği testleri artık 3 kat daha hızlı gerçekleştirdiğini de vurguluyor.

İntel Bu Konuya Cevap Verecek Mi ?

Teknoloji meraklılarının merak ettiği ise İntel tarafından bu açıklamaya cevap gelecek mi ? Biliyorsunuz Linus açık kaynak karşıtı olan ve buna karşı çıkan dev teknoloji firmaları hakkında yapmış olduğu eleştiriler ile gündeme geliyor. Bu hamleden sonrada merak edilen konu olarak intel bu konu hakkınde cevap verecek mi ? sorusu oluyor.

Linus Torvalds’ın ZDNET.COM’a yaptığı açıklamalardan bir kısmı

İşlemci Performansından Memnun

Test yapılarım eskisinden üç kat daha hızlı, bu da sakinleşme döneminde şu anda çok önemli değil, ama kesinlikle bir sonraki güncellemede performansta yükselme olduğunu fark edeceğim,” dedi

Kendi Sitemini Kendi Kuruyor

Başkalarının sistemini kurmasını sevmediğini ve kendi ihtiyacına göre kendi sitemini kendisi oluşturduğunu sadece ihtiyacı olan donanımları alma konusunda bilinçli olduğunu da söyledi.

Bu röportajın devamını kaynak linkinden okuyabilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı