HaberYazılım

MacOS Catalina 10.15.5 Güncellemesi Pil Sağlığı Yönetimi

Apple resmi web sayfasından yapılan açıklamada önümüzdeki günlerde gelmesi beklenen macOS Catalina 10.15.5 güncellemesi ile MacBook pil sağlığı yönetimi devreye girecek. İphone’larda olan pil sağlığı yönetimi özelliği artık MacBook kullanıcıları da kullanabilecek.

Apple sitesinden yaptığı açıklama ile MacBook kullanıcıları için pil sağlığı yönetimi özelliğini duyurdu. İphone’da bulunan bu özellik macOS Catalina 10.15.5 güncellemesi ile MacBook kullanıcıları tarafından da kullanılabilecek. Bu özellik MacBook kullanıcılarını mutlu edecektir.

MacBook’ların Batarya Ömrü Uzayacak

macOS Catalina 10.15.5 güncellemesi ile gelecek olan bu özellik MacBook’lar da batarya ömürlerini uzatacak. Pil sağlığı yönetimi ile MacBook bataryalarının kimyasal olarak eskime süreleri uzayacak ve pil ömrünüz artacak. Bu özellik pil sıcaklığınızı ve şarj düzeninizi takip ederek batarya ömrünüzü uzatmanız için yardımcı olacak.

MacBook Pil Sağlığı Yönetimi Özelliği

MacOS Catalina 10.15.5 güncellemesi ile gelecek olan pil sağlığı yönetimi özelliği ölçümlerden topladığı veriler ile şarj kontrolü yapılarak MacBook’ların batarya ömrünü uzatacak. Fakat şarjda kullanım süresini düşürebilir. Eğer Mac bilgisayarınız şarjda uzun süre gidiyorsa bu özelliği isterseniz kapatabilirsiniz.

Önümüzdeki haftalarda çıkacak olan macOS Catalina 10.15.5 güncellemesiyle birlikte, iPhone’lardaki pil sağlığı ve pil sağlığı yönetimi özelliği, MacBook’lar için kullanıma sunulacak.

MacBook Pil Sağlığı Yönetimi Kontrol Açma Kapatma

MacOS 10.15.5 ile yeni bir Mac dizüstü bilgisayar satın aldığınızda veya macOS 10.15.5 sürümüne yükselttikten sonra pil durumu yönetimi varsayılan olarak açıktır.

Kapatmak istiyorsanız şu adımları izleyin:

  1. Apple menüsünden Sistem Tercihleri’ni seçin,
  2. Enerji Tasarrufu’nu tıklatın.
  3. Pil Sağlığı’nı tıklayın.
  4. Pil sağlığı yönetimi seçimini kaldırın, ardından Tamam’a tıklayın.
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı