Bilgi Bankası

Ofis Bilgisayarı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli ?

Günümüzde bilgisayar her alanda ihtiyaç haline geldi. Artık her şey bilgisayar ortamında. Çağımız artık bilgisayar çağı. Durum böyle olunca artık ofislerde de her iş bilgisayar üzerinden dönmeye başladı. Fakat gün geçtikçe bilgisayar teknolojisi de gelişmeye devam ediyor. Bir süre ofis bilgisayarları işlerimizde ihtiyaçlarımızı karşılamamaya başlıyor. Durum böyle olunca ofisimize yeni bilgisayar almamız şart oluyor. Ve ya yeni bir ofis açacaksak yapacağımız işe göre o günün şartlarında işimizi görecek yeni ofis bilgisayarı almamız gerekiyor. Peki ofis bilgisayarı alırken nelere dikkat edilmeli ? Ofis bilgisayarı nasıl seçilmeli ? Bu soruların cevaplarını biliyor muyuz ? Sizler için ofis bilgisayarı nasıl alınmalı konusunda bir kaç madde sunacağız. Bu maddelere göre bilgisayar seçimi yaparsanız paranızın boşa gitmediğini  sizlerde anlayacaksınız.

Artık ofislerde bilgisayar şart durumuna düştü. Ofislerde bütün işlemler bilgisayar üzerinden yürür hale geldi. Müşteriler ile yapılan konuşmalar bile internet ortamından yani bilgisayar aracılığı ile yapılıyor. Fakat ofisinizde kullanacağınız bilgisayarları nasıl seçiyoruz ? İşimizi görecek bilgisayarlar mı seçiyoruz yoksa paramızı boşa mı yatırıyoruz. Bu noktada ofis bilgisayarı alırken dikkat etmeniz gereken maddeleri sizler için hazırladık. Ofisinize yeni bilgisayar alırken bu maddelere dikkat ederseniz paranızı boşa harcamamış olur ve uzun süreler bu bilgisayarları ofisinizde kullanabilirsiniz.

Yeni bilgisayar alırken nelere dikkat edilmeli adlı konumuzda bilgisayar alırken dikkat etmeniz gerekenleri öğrenebilirsiniz.

Ofis Bilgisayarı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ofisinizdeki bilgisayar artık işinizi görmüyor ve ya yeni açacağınız ofisinize bilgisayar temin etmek istiyorsanız aşağıda yer alan maddeleri mutlaka gözden geçirin.

  • Ofisinizde kullanmanız gereken bir program var mı ?

Ofisinize bilgisayar almadan önce düşünmeniz gereken ilk şey ofisinizde bilgisayarda ve ya bilgisayarlarda kullanmanız gereken bir program ve programlar var mı ? Zira en büyük sıkıntı bu noktada yaşanıyor. Çizim işi yapanlar ve ya iyi derece bilgisayar isteyen program kullanan ofislerde araştırılmadan alınan bilgisayarlar için yatırılan paralar boşa gidebiliyor. Bu yüzden ofisinizde kullanmanız gereken program ve ya programlar varsa öncelikle bu programların nasıl bir özellikte bilgisayarda çalıştığını araştırmanız gerekmekte. Eğer bir program kullanmayacaksanız da paranızı bu programları kullanacak şekilde özellikli bir bilgisayara yatırarak boşuna harcamış olmayın.

  • Dizüstü mü ? Masaüstü mü ?

Alacağınız bilgisayarın dizüstü mü masaüstü mü olacağına karar vermeniz gerekiyor. Bilgisayarınız sürekli ofiste kalacak ise masaüstü daha uygun maliyetli bir tercih olabilir. Fakat evden ve ya dışarıdan da çalışmalar yürütülecekse dizüstü bilgisayar tek tercih olmalıdır. Buna göre dizüstü mü masaüstü mü tercih yaparak bilgisayar seçimi yapabilirsiniz.

  • Ofis bilgisayarı için bütçe belirlemek

Yukarıda yer alan maddelere göre bir bütçe belirlemeniz gerekiyor. Program kullanacaksanız programın istediği bilgisayar özelliklerine göre bir bütçe belirlemeniz gerekmekte. Bu özelliklere göre araştırma yaparak en ucuz bilgisayarı alabilirsiniz. Eğer program kullanmayacaksanız orta ölçekli bütçenize göre bir bilgisayar sizin işinizi uzun yıllar görecektir.

  • Ofis için toplu bilgisayar alımı

Bazı firmalar ofisleri için toplu bilgisayar alımı yapıyorlar. Bu firmalar içinde en önemli madde toptancılar ile iletişime geçerek aradığınız bilgisayar için en uygun fiyatı almak. Bu sayede diğer bilgisayar satıcılarından daha uygun fiyatlara bilgisayar alımı gerçekleştirebilirsiniz.

  • Garanti ve teknik servis

Ofisiniz için bilgisayar alırken garanti ve teknik servisin önemi çok büyüktür. Bu yüzden alacağınız bilgisayar markasının garanti şartları ve bulunduğunuz bölgede teknik servis hizmetini iyi araştırmanızı tavsiye ederim. Zira bilgisayarınız arızalandığı zaman işiniz durma noktasına gelebilir. Bu yüzden ofis bilgisayarı alırken garanti ve teknik servis çok önemlidir.

  • Bütün bu maddelere rağmen yinede fazla seçenek mi var ?

  • İşte bu durumda devreye görsellik ve tasarım girebilir. Hangi bilgisayarın tasarımı gözünüze daha hoş geliyorsa o bilgisayarı seçmeniz her zaman daha iyi olacaktır. Nedeni o tasarımı severek kullanır ve bu sayede işinizi severek yapabilirsiniz.

Sonuç Olarak Ofis Bilgisayarı Seçerken

Kullanacağınız programları çalıştırabilecek bütçenize göre bir bilgisayar seçmek ve bu bilgisayarı seçerken garanti ve teknik servis durumunu iyi araştırmak gerekiyor. Ofis bilgisayarları için tasarım ve görüntü bence en son tercih olmalıdır ilk tercihler bütçe ve ihtiyacınızı karşılayacak bir bilgisayar olması yönünde olmalı. Bu sayede hem paranız boşa gitmeyecektir hem de aldığınız bilgisayarı ofisinizde uzun süreler kullanabilirsiniz.

Etiketler

Bilgi Bankası

Bilgi Bankası, sizler için bilgisayar hakkında faydalı bilgileri paylaşmak amacı ile oluşturulmuş kullanıcıdır. Bilgi Bankası kullanıcısı aracılığı ile sizlerle bilgisayarlar hakkında faydalı bilgiler paylaşmaya devam edeceğiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı