Haber

Operatörler Yaşanan Sıkıntıları Birbirlerine Bağladı

Ülkemizin bulunduğu durumdan dolayı bu bayramı herkes evinde geçirmek zorunda kaldı. Durum böyle olunca herkes bayramlaşmaları telefonlar aracılığı ile gerçekleştirdi. Fakat bu yoğun telefonlaşma trafiği kopmalara ve ciddi şebeke sıkıntılarına neden oldu. Bu durumdan dolayı sosyal medyadan ve operatörlerin müşteri hizmetlerine çok şikayet iletildi. Yaşanan ciddi şebeke sıkıntıları sonrasında ise operatörler Twitter üzerinden açıklama yaptılar. Fakat yapılan açıklamalar da hiç bir operatör suçu üstlenmedi ve suçu birbirine attı.

Bayramın ilk günü ülkemizde uygulanan sokağa çıkma yasağından dolayı bayramlaşmalar telefonlar aracılığı ile yapıldı. Fakat operatörler bu kadar yoğunluğu kaldıramadı ve şebekeler için ciddi problemler meydana geldi. Çoğu kişinin telefonu çekmedi ve aramalar yapılamadı. Bu sorundan dolayı sosyal medyadan ve operatör müşteri hizmetlerine tepkiler yağdı. Durum böyle olunca operatörler akşam hemen hemen aynı saatlerde Twitter üzerinden bir açıklama yaptılar.

Operatörlerden Yaşanan Sıkıntı Hakkında Açıklamalar

Yapılan açıklamalar ise kullanıcılara suç bizde herhalde dedirtti. Operatörler yaptıkları açıklamalarda sorunların kendilerinden kaynaklı olmadığını açıkladı. Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom hemen hemen aynı saatte yaşanan problemin kendilerinden kaynaklı olmadığını duyurdu. İşte o açıklamalar ;

Operatörler Twitter üzerinden hemen hemen aynı saatte bayramda yaşanan şebeke sorunu hakkında açıklamalarda bulundu.

KULLANICILARDAN TEPKİ YAĞDI

Bu açıklamalar sonrasında da kullanıcılardan tepki yağdı. Kullanıcılar sosyal medya üzerinden yapılan bu açıklamaları dalga konusu yaptı. Bizimde aklımıza gelen bir yorum “Arama yaptığımız için biz özür dileriz bizim suçumuz” yorumu geldi. Operatörlerin bu paylaşımları ise hemen hemen aynı saatte yapması dikkat çekici oldu. Bu durumda kullanıcılar tarafından tepki çekti. Danışıklı dövüş olarak görülen bu durum için daha önce depremde yaşanan sorunları gün yüzüne çıkardı ve operatörlere tepki mesajları yağdı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı