6000 - 10000 TLSamsung

Samsung Galaxy Chromebook Satışa Sunuldu

Samsung Galaxy Chromebook bugün itibari ile satışa sunuldu. Samsung Ocak ayında CES 2020’de tanıttığı Galaxy Chromebook satışına bugün başladı. Chrome OS destekli bu laptop şık tasarımı ve Fiesta Red rengi ile CES 2020 fuarında herkesin beğenisini toplamıştı. Bugün itibari ile de satışan başlandı. Fakat fiyat konusunda tepki çekti. Çoğu yabancı teknoloji siteleri fiyatı çok yüksek bulurken kim bu fiyata Chromebook alır eleştirisi yapıldı. Bizde bugün satışa sunulan Samsung Galaxy Chromebook hakkında bir inceleme yaptık.

Önde gelen yabancı teknoloji blog sitelerinde Samsung Chromebook hakkında özellik olarak övgü ile bahsedilse de fiyat olarak çok abartılı bulundu. İleri düzey premium bir cihaz olan Samsung Chromebook Windows işletim sistemli bilgisayar ile yarışabilecek düzeyde. Özellikle dikkat çeken Fiesta kırmızı rengi ve tasarımı bir çok yazardan olumlu puan almış. Samsung Chrome OS destekli bu ürünü ile yeni bir pazara atıldı yüksek pil ömrü ile de herkesin beğenisini topladı. Bugün ile satışa sunulan Samsung Galaxy Chromebook özelliklerine göz atalım.

Samsung Galaxy Chromebook Özellikleri

Satış fiyatı 999 dolar olarak belirlenen Galaxy Chromebook çok pahalı bulunsa da bu fiyatı hak edecek özellikleri barındırıyor diyebiliriz. Samsung Chromebook cihazında Galaxy telefon serisinde olduğu gibi Amoled ekran kullanmış. 13.3 inç olan bu ekran 4K Ultra HD destekliyor. Renk kalitesi de üst seviye olan ve doygun renkler ve derin siyah renk ile görüntü kalitesi tam puan alıyor. Samsung ise bu konuda Chromebook üreticileri arasında ilk defa Amoled ekranı kendilerinin kullandığını söylüyor.

CES 2020'de tanıtılan Samsung Galaxy Chromebook satışa sunuldu. Özellikleri ise herkes tarafından beğenildi.

Samsung Chromebook Performans Özellikleri

Galaxy Chromebook’da 16 GB’a kadar bellek sunan Samsung 1 TB’a kadar da depolama alanı seçenekleri sunmuş. İşlemci olarak 10.nesil Core i5 kullanılan Chromebook Wİ-Fİ 6 özelliği ile ön plana çıkıyor. 999 dolara alacağınız model ise 8 GB RAM ve 256 GB SSD özelliğine sahip bir şekilde geliyor.

Galaxy Chromebook Teknik Özellikleri

2.29 kg ağırlığında olan cihaz 9,9 milimetre kalınlığı ile çok ince hatlara sahip. Hafıza seçeneğini genişletilebilir olması için UFS MicroSD kart yuvası koyan Samsung şarj girişi ve aksesuar kullanımı için USB-C bağlantı noktası kullanmış. Güvenliğin üst düzeyde olduğu Chromebook için güç düğmesi olarak parmak izi okuyuculu sensör kullanılmış. Neredeyse 360 derece dönen ekranı ve Galaxy Note serisinde kullanılan S Pen’e benzer kalemi ile tablet modunda kullanılabilir olması da ilgi çekici.

Chrome OS İşletim Sistemi

Chrome OS, Google’ın Chrome tarayıcısından daha fazlasıdır. Android Play Store, tüm Chrome OS cihazlarında yerleşik olarak bulunur ve size Android uygulamalarını yükleme seçeneği sunar. Soru sormak, hatırlatıcı ayarlamak veya e-posta göndermek için Google Asistan sesli komutlarını kullanabilirsiniz. Google, çoğu zaman arka planda Chrome OS’yi özellik iyileştirmeleri ve gelişmiş güvenlikle sürekli olarak günceller.

Samsung Galaxy Chromebook Satış Fiyatı

Temel özellikleri olan 8GB Ram seçeneği ve 258 GB SSD seçeneğine sahip olan Galaxy Chromebook modelini 999 dolardan satışa sundu. Fakat ülkemizde satışa ne zaman başlanacak bir bilgi yok. Ülkemizde de bu modeli tahminen 8 Bin ile 10 Bin TL arasında satışa sunulması bekleniyor.

Ürünü daha detaylı incelemek ve satın almak için : google.com/chromebook/device/samsung-galaxy-chromebook/

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı