Haber

Steam’den Yeni Bir Özellik Sıradaki Oyun Önerisi

Steam platformu kullanıcılarına daha önceden duyurmuş olduğu sıradaki oyun özelliğini artık tüm kullanıcıları için kullanılabilir hale getirdi. Sıradaki oyun özelliği artık tüm kullanıcılar tarafından kullanılabilecek. Peki nedir bu steam sıradaki oyun özelliği ? Sizler için inceledik.

Aktif steam kullanıcıları bu özelliği çok fark etmiştir bile diye düşünüyorum. Bir süredir denenen ve arık tüm kullanıcılar için aktif edilen sıradaki oyun Play Next özelliği yapay zeka ile çalışmaktadır. Özelliği görmeyenler steam uygulamalarını güncellemeleri gerekmektedir.

Steam next play yani sıradaki oyun özelliği kütüphane kısmından kullanılabilir. Aslında adından da anlaşılacağı üzere bu özellik bir öneri sistemidir. Bu öneriler sizin kütüphanenizde daha önceden almış olduğunuz oyunlar arasından yapılıyor.

Steam Sıradaki Oyun Önerisi özelliği tüm kullanıcılar için aktif edildi. Eğer sizde bu özelliği kullanmak istiyorsanız steam uygulamanızı güncelleyin. Bu özellik sayesinde kütüphanenizde bulunan oyunlar arasından öneriler size sunulacaktır.

Aslında uygulamanın tanıtımını yapana kadar az çok ne iş yaptığı anlaşıldı bile diye düşünüyorum. Bu özellik sayesinde kütüphanenizde yer alan oyunlar arasında sizin en çok tercih ettiğiniz oyun kategorisinden oyunlar sizlere öneri olarak sunuluyor. Bu hangi kullanıcılar için avantajlı olabilir tabi ki kütüphanesinde sayılamayacak kadar oyun olan kullanıcılar için.

Bazen indirimleri kampanyaları ve ya ücretsiz gelen oyunları fırsat bilerek kütüphanemize yüzlerce oyun ekleyebiliyoruz. Fakat bu oyunlar arasından hangi oyunu oynayacağımıza bir türlü karar veremiyoruz. İşte bu noktada devreye Steam sıradaki oyun özelliği devreye giriyor. Bu yapay zeka size daha önce en sık oynadığınız oyun türünden bir oyunu öneri olarak sunuyor.

Bu özellik test aşamasında iken bir çok kullanıcıdan olumlu tepki aldığı bilinmekte. Steam sıradaki oyun hakkında yaptığı açıklamalarda oyuncuların oyun önerisi ile oynadıkları oyunları çok sevdiğini ve olumlu tepkiler aldıklarını belirterek bu özelliği tüm kullanıcılar için aktif ettiğini duyurdu.

Bizde bu özelliği çok sevdik diyebiliriz. Denemek için aldığımız oyunlarda sıradaki oyun önerisi sevdiğimiz oyun türünden olduğu için yeni oyun aramamıza gerek kalmıyor. Bu sayede sırada hangi oyunu oynasam düşüncesi olmadan öneri ile bir sonraki oyunumuzu rahat bir şekilde bulabiliyoruz.

Oyun bilgisayarı almayı düşünüyorsanız, Oyun bilgisayarı alırken nelere dikkat edilmeli konumuzu okumanızı tavsiye ederiz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı