Bilgi Bankası

Windows 10 Güncelleme Kapatma Resimli Anlatım

Herkese merhabalar bu konumuzda Windows 10 güncelleme kapatma konusundan bahsedeceğiz. Üstelik Windows 10 güncelleme kapatma resimli anlatım olarak sizlere sunacağız. Bizler Windows 10 güncelleme kapatma işlemini pek önermiyoruz. Windows 10 güncellemeleri aslında çok faydalıdır ve kesinlikle yapılmasını öneriyoruz. Fakat bazı durumlarda Windows 10 güncellemeleri can sıkabiliyor. Bu durumlarda geçici olarak Windows 10 güncelleme kapatma işlemini yapabilirsiniz.

Windows 10 güncellemeleri çok çok önemlidir ve kesinlikle yapılmalıdır. Fakat bazı durumlarda Windows 10 güncellemeleri can sıkıcı olabiliyor. Windows 10 güncellemeleri internetten çektiği için özellikle online oyun oynarken arka planda gelen inmeye başlayan güncellemeler ping süresini artırarak ve internet kullanımını yoğunlaştırarak oyunda sorunlar yaşamanıza neden olabilir bu durumda Windows 10 güncellemesi sizi sinir edebilir. Bir iş yaparken ve ya bir belge hazırlarken sona eren Windows 10 güncellemesi bilgisayarı yeniden başlatabilir ve belgeleriniz kayıt olmadan silinebilir. Bu durumda neler düşüneceğinizi tahmin edebiliyorum.

Windows Güncelleme Kapatma

İşte bu gibi durumlarla karşılaşmamak için geçici olarak Windows güncelleme kapatma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede oyun oynarken ve ya bir iş yaparken sinir bozucu bir güncelleme ve resetleme ile karşı karşıya kalmazsınız. Fakat işlerinizin bitiminde Windows 10 güncellemeleri geri açmanızı kesinlikle öneririm. Gelelim şimdi Windows güncelleme kapatma işlemi nasıl yapılır ?

Windows 10 Güncelleme Kapatma Resimli Anlatım

Sizlere aşağıda win 10 güncelleme kapatma detaylarını anlattık. Windows 10 güncelleme kapatma resimli anlatım ile kolayca Windows güncelleme kapatma ve geri açma işlemini yapabilirsiniz.

Win 10 güncelleme kapatma

 1. Başlat menüsünü açın

  Klavyenizden başlat tuşuna basarak başlat menüsünü açın.
  Klavye Başlat Tuşu ile başlat menüsünü açabilirsiniz.

 2. Windows 10 ayarlarını açın

  Başlat menüsünde sol menüde yer alan ayarlar butonuna tıklayarak Windows 10 ayarlar sayfasını açın.
  Başlat Windows 10 Ayarlar Butonu ile Windows ayarlar sayfasını açabilir ve bir çok Windows ayarlarını düzenleyebilirsiniz.

 3. Güncelleştirme ve Güvenlik ayarlarına geçiş yapın

  Windows 10 ayarlar sayfasından Güncelleştirme ve Güvenlik ayarlarını açın.
  Windows 10 Güncelleştirme ve Güvenlik Ayarları ile Windows 10 güncelleme kapatma işlemini yapabilirsiniz.

 4. Güncelleştirme ayarlarından Gelişmiş seçenekleri açın

  Güncelleştirme ve Güvenlik ayarlarını açtığınız zaman karşınıza gelişmiş seçenekler gelecek. Gelişmiş seçenekler ayarını açın.
  Windows 10 Güncelleştirme Gelişmiş Seçenekler ile Windows güncelleme açma kapatma işlemlerini halledebilirsiniz.

 5. Gelişmiş seçeneklerde bütün ayarları kapalı duruma getirin

  Windows 10 güncelleme gelişmiş seçeneklerde karşınıza gelen bütün ayarları kapalı duruma getirin. Tekrar açık duruma getirene kadar bilgisayarınız güncelleme almayacak. Dilerseniz en altta yer alan Güncelleştirmeleri duraklat seçeneğinde bir tarih seçerek o tarihe kadar da durdurabilirsiniz.
  Windows Güncelleme Kapatma ile Windows 10 güncellemelerini devre dışı bırakabilirsiniz. Dilerseniz erteleyebilirsiniz.

Windows 10 Güncelleme Kapatma Sonuç

Windows 10 güncelleme kapatma resimli anlatım konumuzda Windows güncelleme kapatma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Windows 10 güncelleme kapatma işlemini biz kesinlik önermiyoruz fakat bazı durumlarda sinir bozucu olduğu için kapatmak gerekiyor. Fakat geri açmanızı kesinlikle tavsiye ederiz. Eğer unuturum düşüncesine kapılırsanız dilerseniz Güncelleştirmeleri duraklar seçeneği ile güncelleştirmeleri dilediğiniz bir tarihe kadar erteleyebilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı