Haber

Windows 10 Güncellemesi Ses Sorunu Oluşturuyor

Windows 10 son güncellemeleri ile olay olmaya devam ediyor. Son güncellemeleri ile oluşan hatalar ile gündeme gelen Windows 10 yine bir güncelleme hatası ile gündeme geldi.  Bu sefer ki hata Windows 10 güncellemesi ses sorunu ve dosya kaybolmasına neden oluyor.

Microsoft son Windows 10 güncellemeleri ile oluşan hatalar ile gündeme gelmeye devam ediyor. En son olarak bu hafta yayınlanan KB4556799 toplu güncellemesi dağıtan Microsoft bu sefer de kullanıcılardan ses sorunu ve dosya kaybolması sorunları için geri bildirim aldı. bir çok kullanıcı bu sorunlar hakkında destek kaydı açtı. Bu güncelleme içeriğinde güvenlik açıkları düzenleme için yayınlanmıştı. Fakat büyük bir çoğunluk güncellemeden sonra ses ve dosya kaybolma sorunu olduğu yönünde geri bildirimde bulundu.

Yapılan geri bildirimlerde ses ayarları ile oynanmamasına rağmen ses gelmemesi ve hatta Realtek sürücüsünün kendiliğinden silindiğini dile getiriyor. Bazı kullanıcılarda dosya kayıpları hakkında geri bildirimde bulundu.

Çözüm olarak ise gelen cevaplarda Windows 10 KB4556799 güncellemesi kaldırıldığında ses sıkıntısının giderildiğini dile getiriyor.

Çözüm Olarak Yeni Güncelleme Bekleniyor

Microsoft son güncellemeleri sonrasında hep hatalar ile gündeme gelmeye devam ediyor. Bu güncelleme ile gelen hatalarda dosyaların kaybolması da büyük bir tepki oluşturdu. Microsoft bu güncelleme ile güvenlik güncelleştirmesi sebebi ile geçici bir profil oluşturuyor ve dosyalar silinmiş gibi gözüküyor. Bu sorunun çözümü ise bilgisayarınızı bir kaç defa yeniden başlatmanız. Bir kaç kez yeni başlatmadan sonra dosya kaybolma sorunu çözülüyor fakat ses sorunu için aynı şeyi söylemek mümkün değil.

Bu çözümde bazı kullanıcılarda işe yaramayabiliyor. Geri bildirimde çoğunluk olarak işe yaramış gibi görünse de ses konusunda geri bildirimlerde sorunlar hep aynı. Bu yüzden Windows 10 yeni güncellemesi yayınlanacak gibi duruyor. Microsoft geri bildirim formu bu konu ile dolup taşmış durumda. Umarız en kısa sürede bu sorunu giderecek yeni bir güncelleme yayınlanır.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı