HaberYazılım

Windows 10 PowerToy Arama Motoru Geliyor

Microsoft’un Ocak ayından beri üzerinde çalıştığı Spotlight benzeri arama motoru PowerToy Mayıs ayında kullanıcılara sunulacak. Windows 10 Spotlight benzeri arama motoru olan PowerToy, Windows 10 kullanıcıları tarafından merakla bekleniyor.

Spotlight Apple’ın kullanmış olduğu arama motoru uygulaması. Bilgisayarda bulunan resimler, dosyalar, belgeler vb. gibi şeyleri kullanıcıların rahat bir şekilde bulmasına olanak sağlıyor. Microsoft’da buna benzer uygulaması olan PowerToy ile Windows 10 kullanıcılarına bu kolaylığı sunmayı hedefliyor. Ocak ayında çalışmalarına başlanan PoweToy arama motoru uygulamasının Mayıs ayında kullanıcılara sunulacağı da geçtiğimiz günlerde açıklandı.

Windows 10 PowerToy Arama Motoru

Windows 10 Spotlight benzeri arama motoru PowerToy için geri sayım başladı diyebiliriz. Windows kullanıcılarının bilgisayar içinde yer alan dosyaları, resimleri, belgeleri gibi şeyleri daha hızlı bulabilmesi için tasarlanan PowerToy arama motoru Mayıs ayında kullanıcıların hizmetinde olacak.

Windows 10’da çalıştır kısayolu olan Win+R kombinasyonu ile çalışacak olan PowerToy Mayıs ayında beta sürümü ile kullanılabilecek. İlerleyen zamanlarda daha gelişmiş bir arama motoru olması yönünde planların olduğu açıklanan PowerToy web aramalarını desteklemiyor. Bu tür aramalarda ise Edge uygulamasını açıyor.

Windows 10 PowerToy Arama Motoru Geliyor, Microsoft Apple Spotlight benzeri arama motorunu Mayıs ayında kullanıcılara sunacak.

Kaynak

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı